Paviršinių nuotekų šalinimo sutarčių vertinimas GIS įrankiais
Dėl didėjančios problemos, susijusios su paviršinėmis nuotekomis, patenkančiomis į buitinių nuotekų tinklus, peržiūrėjome jau sudarytas paviršinių nuotekų šalinimo sutartis. Pastebėjome, kad Kretingos mieste nemažai įmonių vis dar nesudarė arba neatnaujino jau sudarytos paviršinių nuotekų šalinimo sutarties. Tiesiogiai peržiūrėti turimus duomenis ir įvertinti, kur reikalinga atlikti patikras, yra gana daug laiko reikalaujantis procesas. Todėl kilo idėja turimus duomenis nagrinėti erdviniu būdu.
Pradiniam etapui sukūrėme duomenų sluoksnį, kuris atvaizduoja esamas paviršinių nuotekų šalinimo sutartis. Gautus duomenis sulyginome su kitu duomenų sluoksniu, kuris atvaizduoja objektus-įmones, kurios naudojasi kitomis mūsų teikiamomis paslaugomis, ir išskyrėme tarpusavyje nepersidengiančius objektus. Iš gautų ir turimų duomenų sukūrėme naują žemėlapį. Papildomai įtraukėme turimus duomenis apie paviršinių nuotekų šalinimo tinklus. Gautas žemėlapis puikiai atspindi objektus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, kuriuos vadiname potencialiais abonentais.
Siekiant įvertinti reikalingus pokyčius esamose paviršinių nuotekų šalinimo sutartyse, pasitelkėme dar daugiau duomenų. Sukūrėme naują žemėlapį, kuris atvaizduoja registrų centre registruotus sklypus ir jų plotus. Taip pat apskaičiavome žemėlapyje esančių pastatų paviršiaus plotus. Toks išsamus duomenų rinkinys leidžia iš anksto matyti kiekvieno objekto sklypo plotą, pastato paviršiaus plotą bei sutartyje nurodytus koeficientus. Turint šią informaciją, galima lengviau nuspręsti, kuriems klientams skirti papildomą dėmesį ir iš naujo peržiūrėti sudarytas sutartis. Tai leidžia efektyviau įvertinti reikalingus pokyčius paviršinių nuotekų sutarčių atžvilgiu.
Tolesni veiksmai apims glaudesnį bendradarbiavimą su įmonėmis, siekiant atnaujinti sudarytas sutartis ir užtikrinti, kad visos įmonės laikytųsi reikalavimų, o tai prisidės prie sklandesnio paviršinių nuotekų tvarkymo.