You are here

Gyventojai raginami jungtis prie naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų (2016-08-24)

  Kretingos rajono savivaldybės administracija

     Gyventojai raginami jungtis prie naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų

     Kretingos rajone sėkmingai vyksta vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros atnaujinimo bei plėtros darbai, kuriuos, įgyvendindamos Europos Sąjungos (ES) remiamą vandentvarkos projektą, vykdo UAB „Kretingos vandenys“ ir Kretingos rajono savivaldybė.

     Siekiant pagerinti Kretingos rajono gyventojų buitį ir ekologinę aplinkos būklę, šių metų pradžioje pradėta vykdyti Grūšlaukės ir Jokūbavo gyvenviečių vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo infrastruktūros plėtra. Projekto metu planuojama pakloti apie 1,5 km vandens tiekimo ir beveik 15 km nuotekų tinklų, pastatyti dvejus buitinių nuotekų valymo įrenginius.

     Metams įpusėjant baigiami tiesti nauji nuotekų surinkimo ir vandentiekio tinklai, vyksta Jokūbavo ir Grūšlaukės nuotekų valymo įrenginių statyba, baigti rekonstruoti susidėvėję Peldžių g. vandentiekio tinklai Grūšlaukės kaime.

     Projekto metu, 2015 metais, atlikta vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų plėtra ir Salantuose. Gyvenvietėje iš viso paklota apie 6 km naujų vandentiekio tinklų ir apie 10 km nuotekų tinklų. Baigus projektą prie centralizuotų vandens tinklų sudaryta galimybė prisijungti 130, o prie nuotekų tinklų – 198 abonentams. Dabar Salantų miesto gyventojai gali džiaugtis geresnės kokybės geriamuoju vandeniu ir patogiu buityje susidariusių nuotekų tvarkymu.

     2015 metais įgyvendinant projektą tiekiamo geriamojo vandens kokybė pagerinta ir Jokūbavo gyventojams - pastatyti vandens gerinimo įrenginiai, šalinantys vandenyje esančius geležies, mangano ir kitus junginius.

     UAB „Kretingos vandenys“ kviečia gyventojus aktyviai jungtis prie naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų ir gauti švaresnį, higienos normas atitinkantį vandenį bei tausoti gamtą, taisyklingai tvarkant buityje susidarančias nuotekas. Visa informacija dėl prisijungimo sąlygų teikiama tel. Nr. 8 445 43 838, 8 445 78 572.

     Aplinkos apsaugai bei žmonių sveikatai svarbus projektas dalinai finansuojamas iš Sanglaudos fondo lėšų pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 05.3.2-APVA-V-013 priemonę „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo ūkio gerinimas“.

     Šių metų birželio pabaigoje pasirašyta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 05.3.2-APVA-V-013-01-0005 „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Kretingos rajone (Jokūbave, Grūšlaukėje ir Salantuose)“ sutartis. Iki šiol projektas buvo finansuojamas pagal ES 2014–2020 m. programos laikinojo finansavimo tvarką. Projekto vertė – 5,41 mln. eurų, iš kurių daugiau nei 5,14 mln. eurų skiria ES, likusią dalį (270 tūkst. eurų) – Kretingos rajono savivaldybė. Dar apie 17 tūkst. eurų iš nuosavų lėšų finansuoja UAB „Kretingos vandenys“.

     Projektą numatoma baigti 2017 metų pirmoje pusėje.

Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2016-08-25 09:01

Gyventojų žiniai

Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2015-10-12 09:32

Gyventojų žiniai

     Mūsų bendrovė sąskaitą už teikiamas paslaugas gali pateikti tiek popieriniu, tiek elektroniniu būdu. Elektroninė sąskaita identiška popierinei. Tai yra saugus ir patikimas sąskaitų pateikimo būdas. Atsiųskite prašymą el. paštu abonentinis@kretingosvandenys.lt ir Jūs sąskaitą už teikiamas paslaugas gausite elektroniniu paštu.

Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2015-01-19 23:47

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer