You are here

Kretingos rajono gyventojai kviečiami jungtis prie naujų centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų, įrengtų Europos Sąjungos fondų lėšomis.

Kretingos rajono savivaldybės administracija UAB „Kretingos vandenys“

     Pastaraisiais metais skirtos didelės investicijos vandentvarkos infrastruktūros plėtrai užtikrino Kretingos rajono gyventojams sveiko, ES reikalavimus atitinkančio geriamojo vandens tiekimą ir taisyklingą bei lengvą buitinių nuotekų tvarkymą.
     2013 m. įgyvendintas projektas Nr. VP3-3.1-AM-01-V-02-004 „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Kretingos rajone“, kurio vertė apie 8,4 mln. Eur. Šio projekto metu išplėsti vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklai, pastatyti vandens gerinimo įrenginiai, nuotekų valyklos Salantuose ir Vydmantuose.
     2014 metais įgyvendintas projektas Nr. VP3-3.1-AM-01-V-02-076 „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Kretingos rajone (Kartenoje, Kūlupėnuose, Padvariuose ir Darbėnuose)“, kurio bendra vertė apie 5,9 mln. Eur. Šio projekto metu išplėsti vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklai, pastatyti vandens gerinimo įrenginiai, nuotekų valyklos Kartenoje, Kūlupėnuose, Padvariuose ir Darbėnuose.
     Įgyvendinus projektus, Kretingos rajone pagerėjo teikiamų paslaugų kokybė ir prieinamumas, sumažinta gruntinių vandenų, dirvožemio ir aplinkos tarša, avarijų skaičius tinkluose. Kretingos rajono gyventojai prisideda prie taršos mažinimo savo regione, tai – pinigais neįkainojama nauda gamtai.
     Nepaisant pagerėjusio centralizuoto nuotekų valymo prieinamumo, šiuo metu vykstančių aplinkos apsaugos departamento, Kretingos rajono savivaldybės ir UAB „Kretingos vandenys“ atstovų komisijų metu, dar vis aptinkama gyventojų, netaisyklingai tvarkančių buityje susidarančias nuotekas. Tokie gyventojai teršia ne tik gamtą bet ir savo gyvenamąją aplinką, o už aptiktus pažeidimus yra baudžiami administracine tvarka.

     Ateinančiu metu planuojama toliau rengti komisijas dėl taisyklingo buitinių nuotekų tvarkymo Salantuose, Vydmantuose, Kartenoje, Kūlupėnuose bei Darbėnuose. Jų metu bus tikrinama kaip gyventojai tvarko buitines nuotekas, žmonėms bus teikiama informacija dėl prisijungimo prie centralizuotų vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklų,
Gyventojai, norintys gauti centralizuotai tiekiamą geriamąjį vandenį ar taisyklingai ir lengvai tvarkyti buitines nuotekas, jas surenkant buitinių nuotekų tinklais, kviečiami atvykti į UAB „Kretingos vandenys“, adresu Švyturio g. 2A, Padvarių k., Kretingos r. sav., tel. (8 445) 78 572. Ypatingai kviečiame gyventojus, kurie netaisyklingai tvarko buitines nuotekas ir gavo aplinkosaugos pareigūnų skirtas baudas.

Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2016-08-01 16:49

Gyventojų žiniai

Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2015-10-12 09:32

Gyventojų žiniai

     Mūsų bendrovė sąskaitą už teikiamas paslaugas gali pateikti tiek popieriniu, tiek elektroniniu būdu. Elektroninė sąskaita identiška popierinei. Tai yra saugus ir patikimas sąskaitų pateikimo būdas. Atsiųskite prašymą el. paštu abonentinis@kretingosvandenys.lt ir Jūs sąskaitą už teikiamas paslaugas gausite elektroniniu paštu.

Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2015-01-19 23:47

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer