You are here

UAB „Kretingos vandenys“ vykdomi darbai vandens kokybei gerinti (2015-10-12)

   Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų atviros prieigos centras, atlikęs Kretingos miesto geriamojo vandens tiekimo sistemos makrobestuburių identifikavimo ir šalinimo būdų studiją, spalio 12 d.  pateikė galutines išvadas. Mokslininkų teigimu, didžiausia tikimybė – kad pirmiausia per atsiradusius nesandarumus uodai pateko į vandens rezervuarą, pavasarį ten sudėjo kiaušinius, iš kurių išsirito lervos. Vėliau uodų lervos pateko į vandentiekio vamzdyną ir daugiausia jų gyvena ten, kur lėčiausia vandens srovė ir daugiausia nuosėdų – storiausio diametro vamzdžiuose. 

   Kretingos vandentiekio tinklai toliau yra valomi pagal numatytą planą bei mokslininkų rekomendacijas: pirmiausia dezinfekuojami storiausio diametro vamzdžiai, vamzdynuose chloravimas atliekamas atkarpomis atskiriant nuo gyventojų vamzdyno. Gyventojams vanduo pajungiamas tik po dviejų valandų vykdyto profilaktinio vamzdynų praplovimo, kol visiškai nebejuntamas chloro kvapas.

   Spalio 10-11 d. vandentiekio tinklai buvo plaunami Tiekėjų g., spalio 12-13 d. atliekamas Padvarių k. vandentiekio tinklų chloravimas ir plovimas. Artimiausiu metu, spalio 14-15 dienomis, 00.00-06.00 val. vandens chloravimas, vandentiekio tinklų dezinfekcija ir praplovimas bus atliekamas Tiekėjų g. ir šalia esančiose aplinkinėse gatvėse, o spalio 15-16 d. – Klaipėdos g. ir šalia jos esančiose aplinkinėse gatvėse. Atlikus chloravimo darbus tinkluose, imami mėginiai laboratoriniams tyrimams, mikrobiologiniams, cheminiams ir jusliniams rodikliams nustatyti, kad chloro koncentracija vandenyje neviršytų leistinų normų.

   Dėl vandentiekio tinklų valymo darbų galimi geriamojo vandens tiekimo sutrikimai UAB „Kretingos vandenys“ vartotojams, todėl prašome gyventojų pasirūpinti geriamuoju vandeniu iš anksto. Atnaujinus vandens tiekimą vartotojams, vanduo gali būti drumstas, su nuosėdomis. Atsiprašome už nepatogumus.

   Naujų nusiskundimų iš gyventojų nebuvo gauta, tačiau pajutus stiprų, nepriimtiną vandens kvapą, skonį ar pastebėjus geriamajame vandenyje lervas prašome informuoti UAB „Kretingos vandenys“ telefonu (8 445) 78 565 (visą parą).

   Darbo grupėje, į kurią Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu įtraukti Savivaldybės, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, jos teritorinio padalinio Kretingoje, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto, Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Kretingos skyriaus ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Kretingos rajono agentūros specialistai, kiekvieną darbo dieną aptariama vandentiekio tinklų valymo darbų eiga, laboratorinių tyrimų rezultatai.

   Tinklų dezinfekavimo-praplovimo darbų atlikimo aktai ir gauti laboratorinių tyrimų rezultatai artimiausiomis dienomis bus paskelbti UAB „Kretingos vandenys“ interneto svetainėje www.kretingosvandenys.lt.

 

Savivaldybės ir UAB „Kretingos vandenys“ informacija

Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2016-04-21 09:28

Gyventojų žiniai

Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2015-10-12 09:32

Gyventojų žiniai

     Mūsų bendrovė sąskaitą už teikiamas paslaugas gali pateikti tiek popieriniu, tiek elektroniniu būdu. Elektroninė sąskaita identiška popierinei. Tai yra saugus ir patikimas sąskaitų pateikimo būdas. Atsiųskite prašymą el. paštu abonentinis@kretingosvandenys.lt ir Jūs sąskaitą už teikiamas paslaugas gausite elektroniniu paštu.

Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2015-01-19 23:47

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer