You are here

Kretingos vandentiekio tinklai valomi, imamasi visų priemonių, kad vykdomi darbai nekeltų pavojaus žmonių sveikatai (2015-10-09)

   Kretingos miesto vandentiekio sistemoje nustatytos uodų lervos. Siekdami jas pašalinti, UAB „Kretingos vandenys“ vykdo vandens chloravimą, vandentiekio tinklų dezinfekciją ir praplovimą. Dėl atliekamų darbų vartotojai gali pastebėti pavienes uodų lervas ir savo namuose.

   Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas, remdamasis laboratorinių tyrimų rezultatais bei moksliniais duomenimis, informuoja, kad vandenyje randamos uodo trūklio lervos nekelia pavojaus žmonių sveikatai, neperneša ligų ir jų nesukelia. Tačiau lervų buvimas viešai tiekiamame geriamajame vandenyje vartotojams nėra priimtinas. Kol vykdomi, valymo darbai, pastebėjus pavienius atvejus, esant galimybei, siūlome vandenį, skirtą gėrimui, maisto gaminimui – filtruoti.

 Pastebėjus geriamajame vandenyje lervas prašome informuoti UAB „Kretingos vandenys“ telefonu 8 445 78 565 (visą parą).

   Uodų lervoms naikinti vandentiekyje yra naudojamas, kaip ir kitose šalyse, natrio hipochloritas. UAB „Kretingos vandenys“ nuolat kontroliuoja chloro junginių likučių kiekius įvairiais darbų vykdymo etapais. Apie atliekamus darbus ir laboratorinių tyrimų rezultatus pastoviai informuojama Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta situacijos valdymo grupė. Cheminių ir mikrobiologinių tyrimų rezultatai nei karto neviršijo nustatytų leidžiamų normų geriamajam vandeniui. Dėl naudojamo natrio hipochlorito vandenyje gali būti  juntamas chloro kvapas ir nežymus skonis. Jį sumažinti vartotojai galėtų palaikydami vandenį atvirose talpose arba jį virindami, kadangi chloras yra labai nestabili medžiaga ir greit suyra. Chlorui jautriems žmonėms, besilaukiančioms moterims ir kūdikiams laikinai, kol chloruojamas geriamasis vanduo, siūlytume, įvertinus savo sveikatos būklę, kaip alternatyvą, esant galimybei, naudoti fasuotą geriamąjį vandenį arba filtruoti vandentiekio vandenį per buitinius filtrus.

   Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Kretingos skyrius informuoja gyventojus, kad prausiantis duše aukšta vandens temperatūra ir daug smulkių vandens dalelių padidina chloro kiekį aplinkoje. Chloras per kvėpavimo takus patenka į žmogaus organizmą, todėl patariama maudytis žemesnės temperatūros vandenyje. Chlorui jautriems žmonėms, besilaukiančioms moterims, kūdikiams ir mažiems vaikams chloruotas vanduo gali dirginti akis, nosies ir burnos gleivinę. Siekiant sumažinti chloro kiekį, siūlome prausimuisi naudoti atvirame inde palaikytą vandenį.

 Pajutus stiprų, nepriimtiną vandens kvapą ar skonį prašome informuoti UAB „Kretingos vandenys“ telefonu 8 445 78 565 (visą parą).

 

  Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto,

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Kretingos skyriaus

specialistų informacija vartotojams

Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2016-04-21 09:54

Gyventojų žiniai

Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2015-10-12 09:32

Gyventojų žiniai

     Mūsų bendrovė sąskaitą už teikiamas paslaugas gali pateikti tiek popieriniu, tiek elektroniniu būdu. Elektroninė sąskaita identiška popierinei. Tai yra saugus ir patikimas sąskaitų pateikimo būdas. Atsiųskite prašymą el. paštu abonentinis@kretingosvandenys.lt ir Jūs sąskaitą už teikiamas paslaugas gausite elektroniniu paštu.

Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2015-01-19 23:47

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer