You are here

Vandens šaltiniai

   Visi Kretingos rajono gyventojai, kurie naudojasi centralizuotais vandentiekio tinklais, vartoja požeminį vandenį. Pagrindinės vandenvietės, kurios pateikia daugiau kaip 100 m3/d yra Kretingos, Salantų, Vydmantų, Darbėnų ir Kūlupėnų.

   Kretingos vandenvietė yra rytiniame Kretingos miesto pakraštyje (1 pav.), objektas yra Kretingos rajone, Padvarių kaime. Vandenvietėje yra 6 gavybos gręžiniai dirba 3. Vandenvietė priskiriama uždarų vandenviečių I grupei, todėl sanitarinė apsaugos zona gana formali ir ūkinė veikla joje praktiškai nėra ribojama. Teritoriją iš šiaurės pusės riboja miškai, iš kitų pusių dirbami laukai, pievos. Artimiausia gydymo įstaiga 1,5 km į vakarus nuo vandenvietės, mokyklos – Jurgio Pabrėžos gimnazija, Pranciškonų gimnazija, Kretingos vaikų ugdymo centras, Kretingos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“, vaikų darželis „Eglutė“, Kretingos mokykla-darželis vaikystės pedagogikos centras „Pasaka“, Kretingos Marijono Daujoto vidurinė mokykla, Kretingos mokykla-darželis „Žibutė“, , lopšelis-darželis „Voveraitė“. Artimiausia sodyba – šalia vandenvietės teritorijos. Artimiausias atviras vandens telkinys vakarų kryptimi 0,5 km esantis Kretingos parko I tvenkinys. Hidrologiniu požiūriu vietovė priklauso viršutinio permo ir viršutinio devono Žagarės vandeningajam kompleksui. Vandenvietės teritorijoje plotai apsėti daugiametėmis žolėmis, teritorija aptverta metaliniu tinklu.

 

   1 pav. Kretingos miesto vandenvietės situacijos planas.

 

   Salantų vandenvietė yra gyvenvietės pietrytiniame pakraštyje (2 pav.), objektas yra Kretingos rajone, Salantų mieste. Iš visų pusių supa pievos. Artimiausias gyvenamasis namas yra 0,14 km nuo vandenvietės centro. Vandenvietėje yra 3 gavybos gręžiniai, dirba 1-2. Teritorija aptverta vieline tvora, randasi Salantų regioninio parko teritorijoje. Pietryčių kryptimi 0,89 km nuo vandenvietės prateka Alkupio upelis, šiaurės-vakarų kryptimi 1,0 km atstumu prateka Minijos upė. Hidrologiniu požiūriu vietovė priklauso viršutinio permo ir viršutinio devono Žagarės vandeningajam kompleksui. Artimiausia gydymo įstaiga 0,6 km į šiaurės vakarus nuo vandenvietės, mokykla – Kretingos rajono Salantų gimnazija.

 

   2 pav. Salantų miesto vandenvietės situacijos planas.

 

   Vydmantų vandenvietė yra Kretingos rajone, Vydmantų pietinėje gyvenvietės dalyje (3 pav.) ,ji sudaryta iš 3 eksploatacinių gręžinių. 2 veikiantys gręžiniai kompaktiškai įrengti viename maždaug 96x44 m dydžio vandenvietės sklype, o trečiasis – išgręžtas atokiau, už 350 m į pietus. Pastarasis neeksploatuojamas. Veikiantys gręžiniai įrengti į viršutinio permo, o neveikiantis – į Žagarės vandeninguosius sluoksnius. Teritorija aptverta segmentine tvora. Į rytus 0,4 km atstumu yra Vydmantų vidurinė mokykla, šiaurės-rytų kryptimi 0,6 km atstumu – Vydmantų ambulatorija.

   3 pav. Vydmantų gyvenvietės vandenvietės situacijos planas.

 

   Darbėnų I vandenvietė įrengta pietinėje, šalia Klevų g., o Darbėnų II vandenvietė – šiaurinėje gyvenvietės dalyje (4, 5 pav.). Abiejuose vandenvietėse išgręžta po 2 eksploatacinius gręžinius. Visi gręžiniai veikiantys išskyrus vieną. Pastarasis vienintelis įrengtas į P2, o visi kiti – į D3žg vandeninguosius sluoksnius. Abivandenvietės aptvertos tvora, nuo I vandenvietės vakarų kryptimi 0,6 ir 0,7 km atstumu atitinkamai yra Darbėnų ambulatorija ir Darbėnų gimnazija, Darbėnų ikimokyklinio ugdymo skyrius. Pietų kryptimi 60m atstumu nuo I vandenvietės prateka Dubupio upelis, šiaurės kryptimi 180 m atstumu – Darbos upelis, pietų kryptimi 1 km atstumu yra atviras vandens telkinys – Darbėnų tvenkinys. II vandenvietė yra nutolusi 1,3 km. šiaurės kryptimi nuo I vandenvietės, šalia Vilties g.

   4 pav. Darbėnų I ir II vandenviečių situacijos planas.

   Kūlupėnų vandenvietė yra rytinėje gyvenvietės dalyje (6 pav.), ją sudaro 3 eksploataciniai gręžiniai, išgręžti 2 netoliese esančiuose sklypeliuose. Visi gręžiniai įrengti į D3žg vandeningąjį sluoksnį. Sistemingai eksploatuojamas tik vienas, kiti 2 gręžiniai – užkonservuoti. Vakarų kryptimi 0,6 km atstumu randasi Kūlupėnų vidurinė mokykla ir Kūlupėnų medicinos punktas. Rytų kryptimi 1 km. Atstumu prateka Minijos upė, ta pačia kryptimi iki Salantų regioninio parko teritorijos ribos atstumas – 0,6 km. Vandenvietės teritorija aptverta tvora.

   5 pav. Kūlupėnų vandenvietės situacijos planas.

 

Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2015-01-23 13:49

Gyventojų žiniai

Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2015-10-12 09:32

Gyventojų žiniai

     Mūsų bendrovė sąskaitą už teikiamas paslaugas gali pateikti tiek popieriniu, tiek elektroniniu būdu. Elektroninė sąskaita identiška popierinei. Tai yra saugus ir patikimas sąskaitų pateikimo būdas. Atsiųskite prašymą el. paštu abonentinis@kretingosvandenys.lt ir Jūs sąskaitą už teikiamas paslaugas gausite elektroniniu paštu.

Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2015-01-19 23:47

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer